Az ​élet varázskönyve - A világ legnagyobb könyvesháza 2. (értékelés és nyereményjáték)

 

A Manó Könyveknek köszönhetően továbbolvashatjuk Amelia Mellor mágiával és rejtvényekkel teli történetét. Az élet varázskönyvében ismét 1895-ben járunk, hogy Pearllel és Vallyval szembeszálljunk a gonosz Obskurátorral, ám A mágikus könyvárus című kiegészítőkötet karakterei, Billy és Kezia is visszatérnek, csak éppen felnőttként, hogy segítsék a gyerekek küzdelmét. Tartsatok velünk a nagy kalandon, fejtsétek meg Vallyékkal a rejtvényeket, és a turné végén ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.


Kiadó: Manó Könyvek, 2024
Oldalszám: 386 oldal
Eredeti cím: The Lost Book of Magic
Fordította: Cséplő Noémi
ISBN: 9786156471673


A könyvet ITT tudod megrendelni!


Fülszöveg:

1895-öt írunk, Melbourne válságban van. Pearl és Vally Cole édesapja pedig a korábban elképzelhetetlent forgatja a fejében: bezárja a világ legnagyobb könyvesházát.
Amikor egy szellem mágikus segítséget ígér Pearlnek, hogy megmenthesse az otthonát, a kislány nem szalasztja el a lehetőséget. Ám új barátja nem egészen az, akinek elsőre tűnik, és a Pearl kezébe kerülő mágikus hatalomnak rettentő ára van.
Vally egyetlen kiutat lát, hogy megmentse húgát, és ahhoz a gonosz mágushoz fordul, aki két évvel korábban majdnem a vesztüket okozta. Az Obskurátor segítségének azonban szintén ára van…
Régi ismerősök, talányos feladványok, elveszett kincsek várnak ebben a kalandban, amellyel a világ legnagyobb könyvesboltjának története lezárul.

Véleményem:

Amelia Mellor ausztrál írónő A világ legnagyobb könyvesháza című, ifjúsági fantasy sorozata, ha nem is került fel eddig az abszolút kedvenceim közé, mindenképpen kiemelkedett számomra az eredetiségével és a látványos, gazdagon megrajzolt világával. Az első rész után kimondottan tetszett a múltba tett kitérő A ​mágikus könyvárussal, most viszont már nagyon kíváncsi voltam, hogyan folytatódik a könyvesházban élő Cole-gyerekek története, és hogy vajon Az ​élet varázskönyve című, második fejezetben milyen nehézségekkel kell szembenézniük. Úgy érzem, sok szempontból kiforrta magát a széria, engem legalábbis eddig talán ez a rész bilincselt le a legjobban, éppen ezért most már határozottan kutatni fogom, mikor bukkan fel új regény az írónőtől. 


A regényünk 1895-ben játszódik, Melbourne városát éppen komoly válság sújtja. Az aszály következtében egyre több üzlet válik veszteségessé, az emberek napról napra élnek, és bár a Cole Könyvesház egyelőre tartja magát, Mr. és Mrs. Cole komolyan fontolgatja, hogy eladják az otthonukat jelentő intézményt, és szerencsét próbálnak Sydneyben. Amikor Pearl és Vally tudomást szereznek erről a tervről, végtelenül elkeserednek, különösen a kislány, aki el sem tudja képzelni, hogy elszakadjon az otthonától, a jól ismert környezetétől vagy az iskolai barátaitól. Úgy érzi, testvérei közül ő az egyetlen, aki tényleg foglalkozik ezzel a problémával, így talán némi gyermeki dac is közrejátszik abban, amikor elkezd együttműködni egy titokzatos hanggal, aki szólongatja. A magát Kóbor Léleknek nevező szellem azt ígéri, segít Pearlnek megakadályozni valahogy a szülők tervét, de ekkor még nem sejti kis főhősünk, hogy ez a szellem nem egészen az, akinek mondja magát, és hatalmas veszélyt rejt, ha átengedi neki az irányítást a teste fölött.

A baj mégis megtörténik, ráadásul a Cole házaspár éppen elutazott Sydneybe, előkészítendő leendő életüket. A gyerekek magukra maradnak, Vally pedig érzi, hogy húgát valamilyen láthatatlan veszély fenyegeti. Jobb híján az egyetlen épkézláb felnőtt, Mr. Pyke segítségét kéri, ám attól mind a ketten eléggé kétségbe esnek, amikor úgy tűnik, az egyetlen személy, aki megoldást kínálhat, maga az Obskurátor, akivel már mindannyian összecsaptak a korábbi részekben. A kényszerű együttműködés során hőseink különféle rejtvényeket fejtenek meg és bebarangolják Melbourne ikonikus helyszíneit annak érdekében, hogy megtalálják az élet varázskönyvét, de még így is félő, hogy nem lesznek elég gyorsak, mielőtt Pearl végleg elveszíti az irányítást az élete felett. Izgalmas, feszült pillanatoknak lehetünk tanúi, olyan karakterekkel, akik sokkal összetettebbek a hagyományos fekete-fehér leosztásnál, és immár többedszerre is egy pazarul megkomponált, valós történelmi tényekre épülő, lenyűgöző mágikus környezetben.


Nagyon jó érzés volt visszacsöppenni Amelia Mellor világába, a 19. századi alternatív Ausztráliába. A Cole Könyvesház már az első részben is lenyűgözött határtalan kreativitásával és látványos varázslataival, most ez az univerzum tovább bővült. Egyrészt izgalmas valós helyszínekre jutunk el hőseinkkel (például múzeumba, állatkertbe vagy a kínai negyedbe), másrészt a mágikus világban is bőven akad látnivaló. Nagyon élveztem azokat a jeleneteket, amik az Obskurátor otthonában játszódtak (kövezzetek meg, de én ebben a részben határozottan elkezdtem kedvelni a fickót), tetszettek a néha kicsit félelmetes, de inkább bizarr jeleneteket, melyek a mágus legyengült állapotából adódtak. Szerettem, hogy az írónő mer humorérzéket adni gonosz karakterének, és ez egyébként a gonoszság és a félelmetesebb jelenetek élét is elveszi annyira, hogy nyugodtan odaadhassuk a könyvet felsős gyerekeknek. 

Ebben a kötetben is fontos szerepet kapnak a különböző fejtörők és rejtvények, talán ebben lett volna szerintem némi plusz potenciál és jobban be lehetett volna vonni az olvasókat, de így sem voltam elégedetlen. Annak viszont nagyon örültem, hogy Billy Pyke és Kezia karaktere nagyobb szerepet kap a regényben, hiszen őket kifejezetten megkedveltem az előzménykötetben. Talán abból a szempontból adta kicsit nehezen magát a történet, hogy viszonylag kevés benne a párbeszéd és sok a leíró rész, ugyanakkor ezek a leírások borzasztóan érzékletesek és látványosak, így én legalábbis nem unatkoztam egy percig sem. A történet szerintem megnyugtató befejezést kapott, ami azért nyitva hagyja a lehetőséget egy esetleges folytatásnak, de én azt sem bánnám, ha az írónő valami egészen újba kezdene bele. Engem már megvett magának azzal, hogy ilyen izgalmas módon dolgozta fel a Cole család egyébként részben igaz történetét, és ha ilyen varázslatos világokat tud teremteni, én bármikor szívesen fejest ugrok bármelyikbe. 

Értékelésem: 5/4,5
Kinek ajánlom? Magát a sorozatot 12 éves kortól mindenkinek, aki egy izgalmas, látványos mágikus világban szeretne barangolni. 

Nyereményjáték:

A könyv tele van rejtvényekkel és talányokkal, úgyhogy ezúttal nektek is ilyesmiket kell megfejtenetek Bezerédj Amália versikéinek köszönhetően. A helyes megfejtést írjátok be a Rafflecopter-doboz megfelelő helyére.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Feladvány: 

Van szavam, de nincs hangom,
Nem aluszom, nem eszem;
Mégis hogy ha kedved tartja,
Jól mulathatsz én velem.


a Rafflecopter giveaway

Állomáslista:
2025. 01. 02. Csak olvass!
2025. 01. 04. Könyv és más
2025. 01. 06. Olvasónapló

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések