Egybeforrt lelkünk - Hunting Souls 1. (értékelés és nyereményjáték)
A Menő Könyveknek köszönhetően bepillantást nyerhetünk Katrina, az élőhalott lány igencsak izgalmas és mágikus életébe, amelyben felbukkan egy igencsak vonzó vadász, jó pár élőhalott, akiknek nem lenne szabad léteznie, sőt, még maga a Halál is. Tarts három bloggerünkkel ezen a sötétséggel teli úton, és a végén te is nyerhetsz egy példányt a könyvből.
Kiadó: Menő Könyvek, 2025
Oldalszám: 436 oldal
Eredeti cím: Unsere verräterischen Seelen
Fordította: Szalay Zsuzsanna
ISBN: 9789635846245
A könyvet ITT tudod megrendelni!
Fülszöveg:
Katrina Smythe 18 éves, középiskolába jár és egy éve élőhalott. Ez a legjobb dolog, ami valaha történt vele. Úgy érzi, végre illik a boszorkányokból, vámpírokból és vérfarkasokból álló családjába. Hab a véres tortán, hogy erősebb, gyorsabb és kitartóbb lett, ráadásul megszabadult az összes rémes, idegesítő emberi érzelemtől.
Ám minden megváltozik, amikor Tate Walker, az új szomszédjuk felbukkan a küszöbön. Nem elég, hogy a srác felháborítóan vonzó, de egy természetfelettiekre vadászó família sarja. Katrina készen áll rá, hogy rövid úton eltávolítsa az életükből a betolakodókat, ám ekkor valami felfoghatatlan történik: a vadászcsalád segítséget kér tőle.
Valaki élőhalottá változtatja az embereket a környéken. Az illetőnek Tate nővére, Isabelle is áldozatul esett. És bár Katrinát egyáltalán nem érdekli, mi történik a vadászokkal, kénytelen nyomozásba kezdeni, amikor maga a halál istene kéri erre. Mert ha nem talál gyorsan válaszokat, a Halál elragad valakit, akit szeret…
Véleményem:
Viszonylag ritkán szoktam német szerzőktől olvasni, pedig pozitív tapasztalataim vannak ezen a téren. Nagyon szerettem például Kerstin Gier Időtlen szerelem trilógiáját, vagy Cornelia Funke történeteit. Tina Köpke nevével itthon még nem igazán találkozhattunk korábban, azonban Egybeforrt lelkünk című regénye azonnal magára vonta a figyelmemet a meseszép borítójával, később pedig a fülszövegével is. Vámpírokról, boszorkányokról vagy vérfarkasokról már rengeteget olvashattunk különféle ifjúsági kötetekben, de az élőhalottak egy ritkábban választott téma, én utoljára talán Isaac Marion Eleven testek című regényét olvastam, ami ifjúsági-zombis sztori volt, szóval pont időszerűnek éreztem, hogy szerencsét próbáljak ezzel a friss megjelenéssel. És milyen jól tettem, ugyanis ez a történet már az első oldalakkal berántott, és egy csomó kellemes és nosztalgikus élményt hozott fel bennem a felszínre.
Történetünk kezdetén megismerjük egyik főhősünket, a tizennyolc éves Katrinát, kinek családja semmilyen szempontból sem tekinthető átlagosnak. Szülei vámpírok, testvérei egy vérfarkas és egy boszorkány, ő maga pedig nemrég egy autóbalesetben veszítette el az életét: pontosabban csak veszítette volna, ha nem sikerül visszahozni a halálból. Azóta az élőhalottak táborát erősíti, ami Katrinának igazából teljesen megfelel, hiszen korábban sem érzett túl nagy közösséget az emberekkel, nehezére is esik, hogy szülei kedvéért továbbra is suliba kell járnia és úgy tennie, mintha egy lenne a normális tinik közül. A család és főleg Katrina életébe akkor következik be nagyobb fordulat, amikor a régóta üresen álló szomszéd házba egy új család költözik be - nyilván egy igazán helyes, szintén gimis fiúval egyetemben.
Tate és családja elsőre ártalmatlannak tűnnek, azonban hamarosan kiderül, hogy vadászok, vagyis olyan emberek, akik természetfeletti lényeket ölnek. Most mégsem azért érkeztek, hogy háborúba kezdjenek, hanem, hogy segítséget kérjenek a Smythe családtól. Tate nővére ugyanis nemrég támadás áldozata lett, és ugyanolyan élőhalottá vált, mint Katrina, pontosabban csak remélhetik, hogy egy idő után ő is képes lesz a normális életre, anélkül, hogy végleg elveszítené önmagát és dühöngő szörnyeteggé válna. Főhősünk először nem igazán akar segíteni a szomszéd családnak, túl sok benne az ellenérzés a vadászok iránt, de egy félresikerült varázslatnak köszönhetően sokkal közelebb kerülnek egymáshoz Tate-tel, mint azt lehetségesnek tartotta volna, és ez szép lassan megváltoztatja a hozzáállását. Ha ez még nem lenne elég izgalmas, Katrinát a Halál is nyomasztja (mármint nem filozófiai értelemben, hanem egy hús-vér pasi formájában), hogy ha nem segít neki kideríteni, ki áll az egyre több élőhalott megjelenése mögött, hamarosan elveszíti az egyik szerettét. A lány nyomozásba kezd, és amellett, hogy igyekszik megtudni, mi folyik a természetfeletti világban, Tate-tel is egyre közelebb kerülnek egymáshoz, egyre inkább beengedve a másikat a saját világukba.
Sokan írják, hogy ez a történet hajaz az Addams Family-re (különösen Katrina és Wednesday karaktere között vonva párhuzamot), és ezt én is csak megerősíteni tudom. Itt is adott egy imádnivalóan különc és furcsa család, bár itt a morbid és mufurc vonalat főként Katrina testesíti meg. Emellett nekem sokszor eszembe jutott olvasás közben az Alkonyat is, ami nem csoda, hiszen magában a regényben is több utalás van rá. Ugyanakkor a meglévő alapokat és ötleteket szerintem sikerült az írónőnek klasszul összegyúrnia, valami újat és eredetit alkotva, nekem nagyon tetszett az élőhalottas vonal, és mindaz, ami ebből az állapotból következik. Tetszett az is, hogy végre egy olyan románcról olvashattam, ahol a felek közti szimpátia és közeledés rendesen meg volt alapozva. Katrina és Tate hosszú időn keresztül ismerkedik egymással, sokat beszélgetnek, a szemünk előtt bontakozik ki, ahogy egyre több dolgot osztanak meg magukról a másikkal. Másrészt képesek arra is, hogy formálják egymás véleményét. Mind a természetfelettiek, mind a vadászok körében nagyon jellemző a másik csoporttal szembeni előítélet és általánosítás, ezek a sztereotípiák pedig szépen ledőlnek azáltal, hogy hőseink jobban megértik egymás nézőpontját.
Ha már nézőpont, a fejezeteket váltott szemszögből olvashatjuk, így lehetőségünk van Katrinát és Tate-et is alaposabban megismerni. Az egyetlen hiányérzetem abból adódik, hogy magáról a rejtélyről alig tudtunk meg valamit, és persze egy sorozat esetében érthető, hogy az írónő nem lőtte fel az összes rakétáját, de nem bántam volna, ha csepegtet valamit a brutális befejezésen kívül. Ettől eltekintve viszont igazán megszerettem ezt a történetet. Őszinte volt és hiteles, a maga mágikus világán belül is egy csomó emberséggel és emberi problémával, a főszereplőket pedig pont azért lehetett nagyon szeretni, mert az írónő sok energiát tett abba, hogy alaposan megismerhessem őket, a gondolataikat és az érzéseiket, amik szerencsére nem merültek ki repetitív szenvedésekben. Egy szó, mint száz, nagyon várom a folytatást, és örülök, hogy a szépséges külső ilyen klassz tartalmat takart.
Értékelésem: 5/5
Kinek ajánlom? Mindenkinek, aki szívesen olvasná az Addams Family, az Alkonyat, az Odaát és a Rómeó és Júlia szerelemgyerekét, egy szerethető zombis-ifjúsági fantasy formájában.
Nyereményjáték:
A regényben elég sok utalás van más filmekre, sorozatokra, könyvekre. A feladatotok az, hogy az idézetek és az összekevert betűk alapján kitaláljátok, hogy mely filmről/sorozatról/könyvről beszél Katrina. A helyes választ írjátok be a Rafflecopter-doboz megfelelő helyére.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
Feladvány:
"A … szerzője nem tévedett nagyot, amikor Forksot ideális helynek nevezte az olyan fényérzékeny lények számára, mint anya és apa. Kivéve, hogy New Arcadia még ideálisabb."
BETŰK: liTigwt
Állomáslista:
Megjegyzések
Megjegyzés küldése