Kicsi Mimi blogturné - Mimi az iskolában (értékelés és nyereményjáték)
Kicsi Mimi kalandjanak immár számos részét átélhetik óvodások és kisiskolások. Tamás Zsuzsa cuki mesehősének társaságában megismerkedhetünk az óvodás lét, az óvoda-iskola és a kisiskolás évek átmenetének számos színével. A Blogturné Klub két bloggere most arra vállalkozott, hogy bepillantást nyújtson Kicsi Mimi történeteibe. Tartsatok velünk, s a turné végén meg is nyerhettek egyet a négy állomás során bemutatott mesekönyvek közül.
Kiadó: Naphegy Kiadó, 2020
Oldalszám: 64 oldal
ISBN: 9789634760467
Illusztrálta: Horváth Ildi
A könyvet ITT tudod megrendelni!
Fülszöveg:
Ismered Kicsi Mimit? Netán együtt jártatok óvodába? Vagy most találkoztok először? A már nem is olyan kicsi Mimi megkezdi az iskolát! Tarts vele az első osztályba! Fedezzétek fel együtt, miben különbözik az iskola az óvodától!
Mimi legújabb meséiből megtudhatod, mi az a titkos lesszabály, milyen egy szemvizsgálat, és hogyan lesz ajándék egy „ledolgozós” nap. Érdekel, hogy Mimi focizni vagy rajzolni jár délután? És az, hogy mivel lehet szerepelni a Ki mit tud?-on? És tényleg: ki mit tud? Számtalan kérdés, amivel egy iskolásnak szembe kell néznie.
Tamás Zsuzsa a Kicsi Mimi-sorozatban megszokott érzékenységgel mesél iskolásokat érintő témákról.
Véleményem:
Tovább folytattam kalandjaimat Tamás Zsuzsa bájos mesehősével, Mimivel. A kisebbeknek szóló kötetek után szerettem volna valami mást is olvasni a sorozaton belül, így esett a választásom a Mimi az iskolában című darabra, ami elsősorban az elsős korosztályt célozza meg. Imádom, amikor egy kitalált karakter együtt cseperedik az olvasóival, itt pedig pontosan ugyanez történik: Mimi, a kis nyuszilány ebben a gyűjteményben már iskolás, a könyvben pedig az életkornak megfelelő hosszúságú meséket olvashatunk, egész pontosan nyolcat.
Már az előző bejegyzésemben is hangsúlyoztam, hogy az írónő legnagyobb erőssége abban rejlik, hogy tökéletesen életszerű szituációkat, jeleneteket ábrázol a történeteiben. Itt sincs ez másként, szinte úgy éreztem, mintha egy időutazáson vennék részt, és visszacsöppennék az első osztályba. A mesék általában valamilyen iskolai helyzethez kapcsolódnak, ami lehet örömteli esemény, mint például egy év végi ki mit tud, de akár egy konfliktus is, mint a barátnők közti ideiglenes összeveszés, amiért a másik nem segített a feladat megoldásában.
Végigkísérhetjük Mimit a szemorvosi vizsgálat fázisain, amikor kiderül, hogy szemüvegre lesz szüksége, de vele tartunk akkor is, amikor élete első ottalvós zsúrjára készül. Ráadásként megjelenik egy szombati, "ledolgozós" munkanap is, amikor felnőttek és gyerekek egyaránt érzik, hogy ez a nap kicsit fölösleges, de azért igyekeznek tartalommal megtölteni, ha már úgyis ott kell lenniük az iskolában. :) A mesékben megjelennek az erre a korosztályra jellemző döntési helyzetek is, Mimi esetében például akkor, amikor különórát kell választania. Mivel rajzolni szeret a legjobban, végül ezt a szakkört választja, de közben a mese arról is tanít egy csomó fontos dolgot, hogyan fedezzük fel, mi az, amihez tehetséget is érzünk magunkban, és kedvünk is van hozzá.
Tényleg annyira életszerűek ezek a kis mesék és jelenetek, hogy biztos vagyok benne, hogy bármelyik kisiskolás gyerkőc magára ismerne valamelyik fejezetben. Mimi is tökéletesen reprezentálja az elsős gyerekeket, néha kicsit nyűgös, vagy éppen nehezen készül el reggel, de aztán egyik percről a másikra jobb kedvre derül, ha a barátaival vagy a családjával lehet, vagy részt vehet valamilyen, számára kedves tevékenységben. Bár nagyon mély vagy komoly témák nem kerültek előtérbe, azért így is akadtak olyan szituációk a történetekben, amik a gyerekek számára is küzdelmesek lehetnek, például konfliktus a barátokkal, osztálytársakkal, vagy éppen a nemet mondás képességének fontossága. A mesék nem túl hosszúak, így egy-egy esti meseként tökéletesen működnek, de az ügyesebben olvasó gyerekek akár önállóan is elmélyülhetnek a kötetben.
Összességében tényleg csak jót tudok mondani a Mimi-könyvekről, engem nagyon megfogott, hogy Tamás Zsuzsa ennyire jól ismeri a gyerekeket és a különböző életkori sajátosságokat, az pedig csak hab a tortán, hogy Horváth Ildi mennyire bájos illusztrációkat készített. A kötetben szereplő állatok mind nagyon helyesek, Mimi és a nyúlcsalád mellett a borz tanítónéni volt a kedvencem. Jó érzés volt kicsit nosztalgiázni is, olvasás közben eszembe jutott, milyen boldog voltam, amikor engem húzott haza az anyukám szánkóval télen az óvodából, és persze az is, milyen apróságok jelentették számomra akkoriban a világot. Őszintén és jó szívvel ajánlom mindenkinek az írónő könyveit, pláne így, hogy óvodás kortól iskolás korig kedvünkre választhatunk az életkornak és érdeklődési körnek megfelelő kötetet.
Nyereményjáték:
A Kicsi Mimi és a Mimi sorozatok kapcsán nem maradhatnak ki azok a kötetek sem, melyek a mostani turnénkban nem kaptak külön bemutatást. Játékunkban ezeknek a történeteknek eredünk nyomába. Minden állomáson megtaláljátok a Kicsi Mimi valamely, a turnéban nem résztvevő részének fülszövegét. A feladatotok, hogy a könyv címét beírjátok a Rafflecopter megfelelő sorába.
Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.
Feladvány:
Közeledik a karácsony, nagy az izgalom az Öreg Tölgy aljában. Mi is részesei lehetünk az ünnepi készülődésnek, és láthatjuk, hogy Mimiéknél a karácsony nemcsak az ajándékokról, hanem az együttlétről és a gondoskodásról is szól. Közösen sütik a mézeskalácsot, együtt takarítanak, és visznek egy kis meleget azoknak, akik fáznának karácsony éjjel.
A mézeskalács illatú karácsony után aztán eljön a vidám farsangi mulatság, mi pedig megtudjuk, hogy nem minden lovag lovagias, és a lányok is lehetnek kalózok.
Állomáslista:
Megjegyzések
Megjegyzés küldése