Én ​alapítottam az Egyesült Államokat - Kedvcsináló idézetek

 

Vajon hogyan válhat egy elárvult, szegény sorsú fiú a világ egyik legmeghatározóbb országának kulcsfigurájává? Hilde Susan Jægtnes Én ​alapítottam az Egyesült Államokat című, történelmi fikciója Alexander Hamilton életét meséli el nekünk, aki az USA első pénzügyminisztereként meghatározó szerepet töltött be az ország hatalmának megszilárdításában. Tartsatok három bloggerünkkel a négy állomáson keresztül, ismerjétek meg a történelem egy izgalmas szeletét, és nyerjétek meg a Cser Kiadó által felajánlott példányt!




Kiadó: Cser Kiadó, 2024
Oldalszám: 432 oldal
Eredeti cím: Jeg grunnla de forente stater
Fordította: Patat Bence
ISBN: 9789632787565


A könyvet ITT tudod megrendelni!


Fülszöveg:

Hogyan ​vált a St. Croix-i dán rabszolgakolónián született, félárva, de tehetséges szegény fiú korunk leghatalmasabb demokráciája létrejöttének egyik kulcsfigurájává? Alexander Hamilton George Washington jobbkeze és az Egyesült Államok első pénzügyminisztere lett. A periférián élő kívülállóból került a hatalom legbelső köreibe, felemelkedése egyúttal az Egyesült Államok megszületésének története is. Ebben a tényeken alapuló, ám elképzelt történetben Hamilton mellett szóhoz jut számtalan más szereplő is, aki a sorsát alakította. Elvek ütköznek vágyakkal, hűség és árulás váltja egymást, a konfliktusokat pedig háborúval és párbajjal oldják meg. Az Én alapítottam az Egyesült Államokat azonban mindenekelőtt a hatalom természetébe nyújt izgalmas és tanulságos betekintést.

Hilde Susan Jægtnes 1973-ban született Pennsylvaniában, hétéves korában költöztek Norvégiába. A San Franciscó-i Állami Egyetemen államtudományi diplomát szerzett, a Dél-Kaliforniai Egyetemen pedig film- és televíziós forgatókönyvírás mesterszakot végzett. Eddig négy szépirodalmi műve jelent meg. Film- és televíziós forgatókönyveket is ír. 2017- ben a legjobb forgatókönyv kategóriában Amanda-díjra jelölték Az igazi törődés című játékfilmért.


Kedvenc idézeteim:

Egy ideje már komolyabban foglalkoztat Amerika történelme, így nagyon örültem a lehetőségnek, hogy elolvashattam Hilde Susan Jægtnes Én ​alapítottam az Egyesült Államokat című kötetét. De még mielőtt részletesebben beszámolnék az élményeimről, a blogturné első állomásán néhány kedvcsináló idézetet hoztam nektek ebből a sajátos stílusú, különleges kötetből. Fogadjátok szeretettel:




"Megszokásból a parókámért nyúltam, de aztán enyhe szégyenérzettel visszahúztam a kezem. A fogság után a hajam részben visszanőtt, de sprődebb lett. Pezsgett a vér a bőrömnek azokon a zsibbadt területein, amelyekbe újra életet masszíroztam. Furcsa érzés volt magamhoz érni, mintha egy szobrot simogatnék. Egy sápadt torzót, amely megszökött a múzeumból. De a szívem továbbra is vert."  

"A jövőbe kellett tekinteni, kellően távolra, de nem olyan messzire, hogy fel kelljen adni. Akik túl sokat gondolkodnak, inni kezdenek, hogy elhallgattassák a gondolataikat, és onnan már egyenes út vezet oda, hogy valami ostobaságot mondjanak és agyonüssék őket, betegséget kapjanak el az utcalányoktól, vagy egyszerűen rosszul lépjenek a sötétben, és a tengerbe essenek.”


" A frissen kivágott fa illata szétáradt a házban, felvidított és egyszerre el is szomorított. Kezdett szűk lenni a hely ott, ahol a csúnya gondolataimat raktároztam." 


"A fehérek ugyanúgy érzik a fájdalmat, mint mi, gondoltam, máskülönben nem tudnák, hogyan okozzanak nekünk fájdalmat. Ha annyira különbözőek lennénk, mint ahogy mondják, nem tudnák, hogyan kell elnyomni bennünket." 


" Amerika vadsággal, hatalmas földterületekkel fogadott, amelyek nem engedték, hogy megszelídítsék vagy meghatározzák. A britek soha nem értették Amerika lelkét, ezért voltak arra ítélve, hogy elveszítsék a háborút. Míg a britek meg nem érdemelt kiváltságaikba kapaszkodtak, Amerika a szabadságért harcolt, hogy létrehozhassa magát." 


"Nem haltam meg. Képtelenség kifejezni, mennyire élek. Azok közé temettek el, ami az enyém: a kukorica- és borsótermés, az indigó- és rizstermés, elárasztott földek, szerszámok és felszerelések, nyári láz és lehántott fakéreg és a csikaszó indiánok lovai közé."


"Szorosan magamhoz öleltem, és orromat a vörös foltos nyakához nyomtam. Az illatát annyira ismertem, hogy úgy éreztem, mintha belőlem jönne. Ő volt az én hazám. Az egyetlen otthonom.
Ha ti vagytok nekem, szabadság nem is kell, mondtam, és megcsókoltam a nyakát." 




Nyereményjáték:

Mostani nyereményjátékunkban a Cser Kiadó további kötetei után nyomozunk! Minden állomáson találtok egy-egy idézetet, a ti feladatotok pedig, hogy a könyv címét beírjátok a rafflecopter-doboz megfelelő helyére!
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Feladvány:
“Szerintem a jövő mindig is elég ijesztő volt, mondta. De az élet mégis valahogy megy tovább.”

Állomáslista:
12.15. Könyv és más - Extra
12.17. Könyv és más
12.19. Szembetűnő
12.21. Spirit Bliss Sárga könyves út

Megjegyzések