Örökölt ​sebeink gyógyítása - kedvcsináló idézetek+ nyereményjáték

 

Lynne Friedmann-Gell és Joanne Barron Örökölt ​sebeink gyógyítása című kötete a transzgenerációs traumák felismerésével és kezelésével foglalkozik. Az elméleti hátteret és konkrét eseteket bemutató könyv attól igazán különleges, hogy különféle interaktív kérdéseket, feladatokat is kapunk benne, melyek által megkezdhetjük a témával kapcsolatos önismereti munkát. Tartsatok két bloggerünkkel a miniturnén, és nyerjétek meg a Kulcslyuk Kiadó által felajánlott példányt!



Kiadó: Kulcslyuk Kiadó, 2023
Oldalszám: 236 oldal
ISBN: 9786156471178


A könyvet ITT tudod megrendelni!


Fülszöveg:

A ​transzgenerációs öröklődés témáját jó ideje óriási érdeklődés övezi, és sokakban ébred vágy, hogy felfedezzék: vajon jelenlegi problémáik valóban a jelenhez tartoznak-e, vagy a múltban, a családtörténetben gyökereznek? Bár az általános információk ma már könnyen hozzáférhetők, amikor a személyes családi örökség felderítésére – és főként átdolgozására – kerülne sor, a legtöbben tanácstalanná válnak. Hogyan fogjanak bele egyáltalán? Miként szerezzék meg a szükséges információkat, és azokat hogyan értelmezzék, kössék össze az aktuális helyzetükkel? A megszerzett ismeret pedig akár nyomasztó teherré is válhat, ha nem tudják, mit kezdjenek vele. Hiszen ez a tudás nem akkor hasznos, ha valaki arra jut belőle, hogy eleve elrendelt sorsa van, amelyet muszáj beteljesítenie, bármilyen borzalmas legyen is az. Hanem akkor, ha úgy tekint rá, mint amin tudatosan változtathat. Utóbbi persze nem gyors és nem is könnyű folyamat – de lehetséges.

A transzgenerációs örökség felderítésére és átdolgozására a legjobb lehetőség az egyéni terápia. Ez a könyv azt nem helyettesíti, de mindaddig elkíséri az olvasót a felfedezés és a gyógyulás útján, ameddig csak önállóan, megfelelően képzett segítő szakember nélkül, biztonságosan el lehet jutni.
A kifejezetten a traumafeldolgozás területére specializálódott amerikai klinikai szakpszichológus szerzők értékes információk és eszközök sokaságát adják a kezünkbe, amelyek segítségével feltérképezhetjük és átdolgozhatjuk saját örökségünket.

A könyv minden fejezete egy-egy életterületre fókuszál, amelyet a transzgenerációs trauma érinthet. Miután megrajzoltuk a saját genogramunkat (speciális családtérképünket), már bizonyos fontos összefüggések ismeretében vizsgálhatjuk meg, miként hat örökségünk a gondolatainkra és érzéseinkre, alaphiedelmeinkre, a testünk működésére és a kapcsolatainkra – majd elkezdhetünk dolgozni ezeken. A kötet valóban interaktív: gyakorlati feladatok, felmérőlapok, önreflexiós kérdések és elsajátítandó technikák segítik, hogy a múlt béklyójából kiszabadulva irányt vehessünk egy elevenebb és gyümölcsözőbb jövő felé.


Kedvenc idézeteim:

Lynne Friedmann-Gell és Joanne Barron Örökölt sebeink gyógyítása című kötete különleges abból a szempontból, hogy az elméleti háttér mellett aktív, belső munkára invitálja az olvasót. A különböző feladatokon keresztül közelebb kerülhetünk önmagunkhoz, és jobban megérthetjük és kezelhetjük, ha esetleg nekünk is vannak transzgenerációs traumáink. A blogturné első állomásán először is kedvcsináló idézeteket hoztam, melyekből jobban kiderül, mire is számíthat, aki belevág ebbe a különös folyamatba.


"A transzgenerációs trauma valójában nem más, mint a nemzedékről nemzedékre átörökített fejlődési trauma."  



"Fontos azonban megjegyezni, hogy a gének önmagukban nem határozzák meg a jövőnket. Annak a környezetnek, amelyben felnevelkedtünk és azoknak a kapcsolatoknak, amelyekben életünk első éveiben részünk volt, jelentős befolyásuk van arra, hogy az öröklött vonások miként formálódnak és fejeződnek ki az életünkben.”



" A tüneteim jelentik a bejáratot, amelyen keresztül elindulhatok a megértés és a gyógyulás felé." 


"Egyesek úgy érezhetik, hogy ha elkezdik bolygatni a múltjukat, Pandora szelencéjét nyitják ki, és képtelenek lehetnek megbirkózni azzal, amit ott találnak. Ezért is nagyon fontos, hogy lassan nyissuk ki ezt a szelencét, szükség esetén megfelelő szakmai támogatással. A transzgenerációs traumák gyógyítása nem sprint, hanem maraton. " 



"Amikor érzelmeink szabályozatlanok, könnyen úgy érezhetjük, hogy elsodornak minket, és bizonyos triggerek hatására elveszítjük az irányítást önmagunk felett. Ez óhatatlanul hatással van az életminőségünkre és emberi kapcsolatainkra is. Olyan, mintha egy vihar közepén kint lennénk a nyílt tengeren egy kis sajkában, evezők és mentőmellény nélkül, és rettegnünk kellene az életünkért." 


"Vannak, akiknek a számára teljesen természetes, hogy másokról gondoskodjanak, miközben saját igényeiket elhanyagolják. Érdemes azonban felidézni a repülőgépeken érvényes biztonsági protokollt: először a saját oxigénmaszkunkat vegyük fel, és csak utána segítsünk másoknak is feltenni a magukét."


"Az öngondoskodással azt üzenjük magunknak, hogy értékesek, szeretetre méltóak vagyunk, és megérdemeljük a törődést. Minél többször üzenjük ezt magunknak, annál inkább képesek leszünk belsővé tenni a gondolatot, és valóban hinni benne. " 


"Mindannyian a kapcsolódás, a gondoskodás, a megbecsülés és a szeretet igényével jövünk a világra.




Nyereményjáték:

A Kulcslyuk Kiadó kínálatában több könyvet is találunk, ami a traumák feldolgozásával foglalkozik. Mostani nyereményjátékunkban ilyeneket keresünk: minden állomáson találtok egy-egy idézetet, a ti feladatotok pedig, hogy a könyv címét beírjátok a rafflecopter-doboz megfelelő helyére!
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Feladvány:
“Nem szükséges tudatosan emlékeznünk egy traumatikus eseményre ahhoz, hogy felgyógyulhassunk belőle. Mivel a trauma elsődlegesen ösztönös szinten történik, a nyomasztó eseményekkel kapcsolatos emlékek töredékes tapasztalatokként a testünkben tárolódnak, nem pedig agyunk racionális részeiben.”
a Rafflecopter giveaway

Állomáslista:
05.16. Könyv és más - kedvcsináló idézetek
05.19. Szembetűnő
05.22. Könyv és más

Megjegyzések